Sylwetka ekspertki:

Katarzyna Kierzak-Koperska

Na początek przedstawiamy sylwetkę ekspertki, która przygotowała treści kampanii “Ekologia? To się opłaca!”
Katarzyna Kierzak-Koperska, przedsiębiorczyni, ekonomistka, znawczyni prawa podatkowego. Dwie dekady prowadziła doradztwo podatkowe i obrotu nieruchomości. Punktem zwrotnym w karierze był rok 2018, kiedy została powołana na stanowisko zastępczyni Prezydenta Miasta Poznania. W 2021 r. rozpoczęła pracę na stanowisku wiceprezesa Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju sp. z o.o.

Z zamiłowania ekolożka, działaczka na rzecz praw zwierząt i zmian klimatu. Ważnym obszarem jej działania jest rozwój zawodowy kobiet – wspiera działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i dostępu kobiet do wysokich stanowisk w biznesie, polityce i działalności społecznej. Kandydatka na senatora RP w 2015 r. i kandydatka na radną Poznania w 2018 r. Absolwentka Europejskiej Akademii Dyplomacji i European Women’s Academy.
W mediach społecznościowych dzieli się wiedzą i opiniami o ekologii, zrównoważonym rozwoju i polityce antydyskryminacyjnej. Udowadnia, że postulaty ekonomiczne i ekologiczne idą ze sobą w parze.

Zainicjowała kampanię “Ekolgia? To się opłaca!”, aby pokazać, że pozytywne działania ekologiczne skutkują oszczędnościami w portfelu. Mając podstawową wiedzę ekologiczną zyskujemy coś dla siebie i dla środowiska naturalnego.

Katarzyna Kierzak-Koperska podpowie, jakie proste działania podejmowane w domu sprawią, że nasze życie będzie bardziej ekologiczne i bardziej ekonomiczne.

Skip to content